Голова Північно-Східного наукового центру НАН України і МОН України, академік НАНУ Володимир Семиноженко взяв участь у VI Міжнародній конференції «Перспективи впровадження інновацій у атомну енергетику», яка проходила 26-27 вересня 2024 року у Києві.
Майбутнє атомної енергетики України було головною темою цього наукового форуму, на якому були представлені майже всі провідні профільні організації і інститути України. Широке коло фахівців та представників громадськості було залучено до конструктивного обговорення науково- технічних проблем функціонування та розвитку атомної енергетики України, досягнень ядерної науки та перспектив їх впровадження в ядерну галузь.
Програма конференції включала пленарні і секційні доповіді, та експертну дискусію на тему: «Функціонування та розвиток атомної енергетики з урахуванням російської агресії». З огляду на стратегічне значення атомної галузі та актуальність питань, що обговорювалися під час конференції йшлося про напрацювання шляхів вирішення проблемних питань в енергетиці України. Наразі це надзвичайно актуально, адже з початку війни російські терористи завдають масовані ракетні удари по енергетичних об’єктах України. Внаслідок атак пошкоджено і зруйновано більше половини енергетичної інфраструктури України. Втім, українська енергосистема вистояла, але працює з мінімальним запасом міцності. З наближенням зими людей все більше непокоїть питання, якою буде ця зима для усіх нас.
У своєму виступі академік НАНУ Володимир Семиноженко ознайомив учасників з розробками науковців Комплексу у цій галузі, а також підкреслив що актуальність цієї теми пов’язана не тільки зі значними енергетичними проблемами України, а й з тим, що з усіх видів енергогенерації на сьогодні самий надійний і перспективний – атомна енергетика.