19 травня 2023 року відбулось спільне урочисте засідання ПСНЦ НАН України і МОН України та Вченої ради НТК «ІМК» НАН України з нагоди Дня науки

На засіданні були присутні керівники та співробітники академічних установ міста Харкова – члени наукової ради Північно-Східного наукового центру НАН України і МОН України, представники Збройних сил України.
Під час урочистого засідання голова ПСНЦ НАН України і МОН України академік Володимир Семиноженко привітав колег з Днем науки та вручив науковцям та працівникам академічних установ Харкова дипломи лауреатів премії НАН України імені Івана Пулюя, відзнаки, подяки й почесні грамоти НАН України – за вагомі наукові здобутки, значний особистий внесок у розвиток вітчизняної науки та багаторічну сумлінну працю.

Також особливо були відзначені науковці, які наразі знаходяться у лавах Збройних Сил України, захищаючи нас і нашу Вітчизну. Постановою Президії НАН України про нагородження співробітників академічних установ Харкова на вшанування їхньої особистої мужності і патріотизму у захисті суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України під час повномасштабної агресії РФ нагороджено 83 співробітника харківських установ НАН України, з яких, на превеликий жаль, двоє посмертно.
Наприкінці урочистого засідання Володимир Семиноженко зазначив: «Другий рік поспіль всі ми працюємо в надскладних умовах, коли українська наука, як і вся країна, проходить через великі випробування. І весь цей час вчені нашого Центру, установи якого найбільш постраждали від російської агресії, з гідністю тримали і тримають свою «лінію оборони». Сьогодні до складу Центру (ПСНЦ) входять 14 наукових установ НАН України, що розташовані у Харкові. Всі вони продовжують свою роботу. Наразі в них працює більш ніж 4 тис. співробітників. Хочу подякувати кожному працівнику наукових установ Харківського регіону та відзначити самовідданість вчених, їх згуртованість, здатність працювати в складних умовах та розв’язувати нестандартні проблеми. Саме завдяки вашій мужності, стійкості і героїзму ми продовжуємо отримувати результати світового рівня, розробляти нові матеріали, створювати сучасне обладнання і прилади, що призначені як для оборонної сфери, так і для застосування в мирному житті».