Урочистий захід «Наука попри війну» з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку

9 листопада у Харкові, за ініціативи Харківської обласної військової адміністрації та Північно-Східного наукового центру НАН України і МОН України, відбулися урочистості з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку. На заході були присутні начальник ХОВА Олег Синєгубов, голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко, голова Північно-Східного наукового центру НАН і МОН України, академік Володимир Семиноженко, а також представники провідних університетів та наукових інститутів Харківщини.

Зі словами привітання до урочистого зібрання звернувся Президент НАН України академік Анатолій Загородній: «Для кожного з нас Харків став джерелом натхнення і прикладом героїзму. Ви не лише не склали руки – ви демонструєте незламність та особливу силу духу, зважаючи на ті втрати, які понесла наукова родина Харківщини. Попри постійні обстріли і повітряні атаки ви продовжуєте міцно тримати свій науковий фронт. Честь і хвала науковцям і освітянам Харківщини».

Володимир Семиноженко привітав науковців зі святом та за дорученням Президії НАН України вручив відзнаки та нагороди від імені Національної академії наук України. Також здобутки науковців та освітян були відзначені нагородами ХОВА.

«Сьогоднішній урочистий захід мав дуже символічну назву «Наука попри війну». В 2002 році, коли Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку був започаткований, ми ще не до кінця усвідомлювали весь глибокий зміст, який полягає у поєднанні слів «наука», «мир» і «розвиток». А саме сьогодні, під час війни, зазначені слова набувають для всіх нас особливого значення. Адже в будь-які часи наука, знання, інтелект – є головним будівельним матеріалом цивілізації, тим, що забезпечує прогрес людства. Це невичерпний «ресурс розвитку», завдяки якому, в тому числі, Україна вистояла ці два роки і буде відновлюватись після перемоги. Всі ми розуміємо: щоб наша країна була сильною і незалежною, її відродження треба розпочинати з розвитку потужної національної науки. І я впевнений, що разом ми відновимо все, що втрачено і будемо рухатись вперед. А Харків залишиться провідним науковим центром України» — зазначив голова Північно-Східного наукового центру НАН і МОН України Володимир Семиноженко у своєму виступі.